• Fotosesijos su žirgais!

    2015/08/03

    www.zirgaivestuvems.lt Specializuotas internetinis puslapis visiems, kas domisi fotosesijomis su žirgais


  • Vestuvininkų dėmesiui!

    2014/05/12

    Jei Jūsų vestuvių dieną lyja lietus, nebijokite jo, ir fotografuokitės su žirgais! Pas mus yra galimybės atlikti vestuvinę fotosesiją su žirgais po stogu.


  • Socialinė atsakomybė

    2014/01/27

    Vaikai iš globos namų susipažino su žirgais


  • Dovanų kuponai

    2013/05/07

    Pas mus jau galite įsigyti mūsų žirgyno dovanų kuponų!


  • Visos naujienos »

Įdomu

MaloniausiDSCF3129as pagyrimas arkliui – jį paglostyti. Nemaloniausias – raginti pentinais ir tampyti už žąslų.

Arklio amžiaus vidurkis – 30 -35 m. Arklys auga iki 5-6 metų. Ilgaamžiškumo rekordą pasiekė Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto (1769-1821 m.) žirgas Marengas. Jis išgyveno 63 metus. 

Kai arklys ramus, jo pulsas – 28-44 dūžiai per minutę, o kai susijaudinęs ar sunkiai dirba ž 130!

Arklio klausa daug geresnė už žmogaus klausą. Arkliai puikiai skiria ne tik žmogaus balsą, bet ir intonaciją. Jei ant arklio rėkiama, jo pulsas dažnėja.

Arkliai turi puikią uoslę. Arklys užuodžia visu kūnu.

Arkliai, kaip ir žmonės, anot žymaus rusų fiziologo I. Pavlovo, yra įvairių temperamentų: flegmatikai, cholerikai, sangvinikai…

Arklio lūpos, ypač viršutinė, yra jautriausia kūno vieta.

Arkliai turi išlavėjusį skonio pojūtį. Jie labai išrankūs švariam maistui: niekada neėda sugedusių avižų, nuodingų augalų ganykloje, negeria vandens, turinčio blogą kvapą, kenksmingų medžiagų priemaišų.

Didžiausias pasaulyje arklys – brabansonų veislės sunkiasvoris Bruklinas Siupremas. Jo ūgis ties gogu – 198 cm, svoris – 1374 kg.

Poniai – dar ne patys mažiausi arkliai. Argentinoje, netoli Buenos Airių, išvesti miniatiūriniai arkliukai, kurių ūgis ties gogu – 40 cm, svoris – ne daugiau kaip 25 kg. Jie labai ištvermingi 9po daugelio valandų bėgimo jiems tereikia kelių minučių poilsio), ilgaamžiai (gyvena iki 40 metų).

Balti žirgai Japonijoje buvo laikomi prie šventyklų ir dalyvaudavo religinėse šventėse. Senovės germanai baltus šventuosius žirgus laikė ne šventyklose, bet arklidėse. Jie tikėjo, jog šie šventieji gali išvaikyti piktąsias dvasias. O kad neužrūstintų dievų, globojusių žirgus, drausdavo jais jodinėti.

Arklio galia (AG) XVIII a., vystantis pramonei, imta lyginti su mašinų galia. Centrinėje Europoje ir Lietuvoje, 1 AG = 75 KGm/s = 735,49875 W. Vieno žmogaus jėga lygi maždaug 0,3 AG.

Jojimo sporto į šuolio aukštį pasaulio rekordas – 2,47 m. Jį pasiekė meksikietis A. Moralesas su žirgu Chuazu 1949 m. Šuolio į tolį pasaulio rekordas priklauso A. Fereirai su žirgu Samsingu (Pietų Afrikos Respublika) – 8,40 m. (1975 m.).

Geriausio pasaulyje sportinio žirgo titulas buvo pripažintas achaltekinų veislės arkliui Absentui – XVII ir XVIII olimpiadų čempionui.

Informacija paimta iš E. Danilevičiaus knygos „Oi, žirge žirge“.